ارتودنسی

مرکز دندانپزشکی امیران: درمان ناهنجاری های فک و دندان، مرتب کردن و نظم بخشیدن به دندان به وسیله جراحی یا سیم گذاری (درمان ارتودنسی) است. نظم دندان ها و‌ تناسب دندان با فک، علاوه بر زیبایی‌، در به هم بسته شدن دندان ها که منجر به جویدن مناسب و اصول درست بسته شدن فک و دندان است. در سنین نوجوانی یعنی زمانی که دندان های شیری و دائمی هر دو در دهان هستند باید مشاوره ارتودنسی شروع شود، تا در صورت صلاح دید پزشک معالج مداخله صورت گیرد.

بدین صورت که اگر در سنین نوجوانی یا همان شرایطی که دندان های دائم و شیری در دهان موجود است، به اصطلاح میکس دنتیشن، می توان با طراحی و ساخت پلاک متحرک در شکل گیری فک مداخله و اصلاح صورت گیرد که این مداخله‌ و اصلاح می تواند از جراحی در آینده جلوگیری کند. در سنین بالاتر اگر نیاز به جراحی نباشد با قرار دادن براکت های ارتودنسی ( چه فلزی چه شفاف) و سیم با وارد کردن فشار و نیرو دندان ها را جا به جا کرده و باعث نظم و ترتیب دندان می شویم. بنابراین ارتودنسی به دو صورت ثابت و متحرک می باشد. ارتودنسی متحرک در سنین نوجوانی، زمانی که دندان های شیری و دائمی در داخل دهان هستند و برای تغییر در فک استفاده می شود. 

ارتودنسی

ارتودنسی ثابت برای دندان های دائمی است که در جوانی و برای اعمال تغییر در محل قرارگیری دندان ها در فک به کار میرود. از مهمترین ناهنجاری های دندانی می توان به عدم تناسب دندان و فک اشاره کرد. مثلا دندان ها کمی درشت و بزرگ باشند و یا حتی سایز نرمال داشته باشند ولی فک بیمار کوچک باشد و این‌ موضوع باعث بی نظمی یا کراودینگ شدید می شود. دندان ها یا در لثه می مانند یا عقب جلو می شوند و جایی برای ماندن ندارند. برای نظم دهی به این کار باید یک یا دو دندان در هر فک کشیده شود (بنا به تشخیص پزشک و گرفتن عکس های رادیوگرافی اعم از opg و یا cephalometric) بنابراین بعد از کشیدن دندان مورد نظر طبق طرح درمان، با ایجاد فضا دندان ها جا به جا می شوند و نظم مورد نظر به وجود می آید.

یکی از زیر شاخه های دندانپزشکی که برای مرتب کردن دندان ها در مرکز دندانپزشکی امیران- دکتر سید حیدر اشرف روی دندان های بیمار به کار گرفته می شود ارتودنسی است. این روش زیبایی دندان از گذشته مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته تا زیبایی دندان هایشان را افزایش دهند. ارتودنسی انواع متنوعی دارد که شما می توانید در مرکز دندانپزشکی امیران- دکتر سید حیدر اشرف یکی از بهترین روش های این درمان زیبایی را برای مرتب کردن دندان های خود انتخاب کنید. البته که باید بدانید مرکز دندانپزشکی امیران- دکتر سید حیدر اشرف بر اساس نوع دندان های شما قادر است بهترین روش این درمان زیبایی را انتخاب کند.

ارتودنسی

مزیت های ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی به عنوان یکی از روش های زیباسازی دندان ها مزیت های بسیار زیادی دارد که مرکز دندانپزشکی امیران- دکتر سید حیدر اشرف این مزیت ها را به شرح زیر بیان می کند :

1. شما زمانی که ارتودنسی را برای دندان های خود انتخاب کنید می توانید از خطر پوسیدگی دندان هایتان جلوگیری نمایید.  مرکز دندانپزشکی امیران- دکتر سید حیدر اشرف بهترین روش ها را برای به کارگیری این روش انتخاب می کند تا از پوسیدگی دندان ها جلوگیری شود.

2. شما زمانی که روش زیبایی ارتودنسی را برای زیبایی دندان ها به کار بگیرید می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. داشتن لبخند زیبا برای بسیاری از افراد اهمیت دارد و مرکز دندانپزشکی امیران- دکتر سید حیدر اشرف به این خواسته بیماران خود احترام می گذارد.

3. تمیز کردن دندان ها بعد از ارتودنسی بسیار آسان تر خواهد شد. شما می توانید به مرکز دندانپزشکی امیران- دکتر سید حیدر اشرف مراجعه کنید تا این روش زیبایی را پزشک برایتان اجرا نماید و طول عمر دندان هایتان را افزایش دهد.

4. شما زمانی که دندان های خود را ارتودنسی کنید می توانید مشکلات گوارشی خود را درمان نمایید. زمانی که دندان ها در یک ردیف قرار نگیرند غذا به خوبی جویده نمی شوند. بر همین اساس برای اینکه شما مشکلات گوارش خود را درمان کنید می توانید به مرکز دندانپزشکی امیران- دکتر سید حیدر اشرف راجعه نمایید.

5. کودکان زمانی که از ارتودنسی دندان استفاده کنند دندان هایشان دیگر کج در نمی آید. مرکز دندانپزشکی امیران- دکتر سید حیدر اشرف بهترین روش و مواد را برای درمان زیبایی دندان های کودکان مورد استفاده قرار می دهد تا آنها سلامت دهانی داشته باشند.

6. روش زیبایی ارتودنسی متنوع می باشد که شما می توانید بر اساس نوع دندان های خود یکی از این روش ها را برای زیبایی دندان های خود انتخاب کنید. مرکز دندانپزشکی امیران- دکتر سید حیدر اشرف بهترین روش را برای درمان و زیبایی دندان های شما بر اساس نوع دندانی که دارید انتخاب می کنند تا نتیجه سریعتری را دریافت کنید.

 
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :